Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Witam, na stanie mamy papiery bezkońcowe firmy Klingspor do drewna i metalu do szlifierek taśmowych, potocznie zwanych czołgami. Jeżeli nie wiemy jaki papier będzie pasował do naszej szlifierki to można to sprawdzić na kilka sposobów .

Pierwszy to sprawdzić na tabliczce lub w instrukcji, jeżeli takiej informacji nie znajdziemy, to trzeba zmierzyć.

Drugi: kładziemy starą taśmę, przyciskamy ręką i mierzymy szerokość podajemy wymiar w milimetrach. Zazwyczaj szerokości są mniejsze niż nowej taśmy bo papiery podczas szlifowania schodzą na obudowę i się zdzierają. Dlatego nie zawsze będzie to wymiar dokładny, jeżeli widzimy że papier jest starty z boku to wymiar nowej będzie większy. Następnie mierzymy jej długość i mnożymy przez 2, będzie to drugi wymiar ( też może być nieco pomniejszony bo po złożeniu nie zmierzymy zaokrągleń).

Przykładowy pomiar:

Szerokość ( papier starty z boku) 71mm

Długość 264 mm, mnożymy przez 2 i wychodzi 528mm, i taki wymiar podajemy sprzedawcy, jeżeli jest kumaty ( tak jak my :)) to dojdzie do tego że chodzi o papier 75*533. Jeszcze możemy podać jaką szlifierkę mamy i to wystarczy.

Dzisiaj informacja o papierze o wymiarze 75 * 533 do jakich szlifierek pasuje.

 

Papier taśma pas bezkońcowy wymiar 75*533 - https://domtechniczny24.pl/ta%C5%9Bmy-%C5%9Bcierne-bezko%C5%84cowe-z-ls307-drewno.html pasuje do szlifierki Bosch GBS 75 AE

Taką maszynę mam u siebie:


Papier do szlifierki Bosch GBS 75 AE
Papier wymiar 75*533 pasuje do szlifierki

AEG HBS 1000 E
MacAllister 800W i 900W
Metabo BAE 75
Ryobi EBS800
Dedra DED7949
Black & Decker KA89EK
Bosch PBS 75 AE
Einhell RT-BS 75
Einhel TC-BS 8038
Eurotec 2100W
Festool BS 75
JCB 950W
Dewalt DWP352VS-QS
Dexter NC900BS

To tyle pozdrawiam i trzymajcie się zdrowo.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Cześć.
Rozszerzyliśmy naszą ofertę o regały warsztatowe - metalowe z półkami o dużej nośności i niewielkiej cenie. Dynamicznie rozwijająca się polska firma Metalkas, zakupiła linię do produkcji regałów warsztatowych. Jak produkuje się regały, można obejrzeć na filmiku na naszym kanale.
Spółka wytwarza szeroką gamę regałów metalowych. Zostały one wyprodukowane i przeznaczone do pomieszczeń jako:

Regały do piwnicy, garażu na narzędzia i akcesoria, gwoździe, tarcze ścierne, szlifierki itp.
Regały archiwalne: na dokumenty i segregatory.
Regały magazynowe i warsztatowe.
Regały sklepowe.

Zanim zdecydują się Państwo na zakup regału metalowego, należałoby zastanowić się nad przypuszczalną nośnością i sprecyzować jego przeznaczenie. Zalecamy zawsze ponadmiarowe zdefiniowanie wielkości obciążenia, zapewni to w przyszłości na szerokie zastosowanie regału.
Firma produkuje regały w przedziałach nośności: od 40 kg do nawet 500 kg. Przeróżnych szerokościach i wysokościach. W naszym sklepie zdecydowaliśmy się na optymalizację wyboru. Biorąc pod uwagę cenę i logistykę, a także ewentualność w przyszłości poszerzenia systemy składowania, wprowadzamy na stan typ o jednej wysokości i szerokości, z nośnością 220 kg na półkę.
Pozwoli to na dowolną konfigurację regałów i zamianę półek bez konieczności przycinania lub dorabiania.

Regały mają ciekawy sposób montażu. Nasze regały posiadają elementy wciskane lub skręcane śrubami.

Warto wiedzieć, że regały, których udźwig na półę wynosi od 40 kg do 90 kg są wytworzone w oparciu o półki metalowe, za to regały, których udźwig plasuje się w przedziale 90 kg – 600 kg zaopatrzone są wyłącznie w półki ze specjalnej płyty. Co więcej warto wiedzię, że do malowania regałów zastosowano ekologiczną farbę proszkową, co więcej do malowania niektórych produkowanych przez naszą firmę regałów stosujemy białą farbę posiadającą atest PZH pozwalający na przechowywanie żywności.

Do wszystkich regałów dokładamy instrukcję obsługi z uwagą, że zawsze regały trzeba po zmontowaniu przytwierdzić do ściany. Jest to bezwzględny wymóg, wystarczy 2 lub 4 kołki rozporowe o wielkości 10 mm i będziemy mieli pewność, że regał po obciążeniu nie przewróci się. Pamiętajmy bezpieczeństwo ponad wszystko.

Na regały proponujemy pojemniki i organizery, hitem są przezroczyste pojemniki z pokrywą. Nadają się na szpeja warsztatowe, ciuchy i co tam sobie wymyślimy. Ważne, że są duże i przezroczyste więc nie ma problemu z szybkim określeniu zawartości.
Zapraszamy Tanie regały warsztatowe Dom Techniczny Wieluń.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Witam
Podstawowym narzędziem pomiarowym w zakładzie jest suwmiarka analogowa. Służy do pomiarów zewnętrznych: grubości, długości itd., wewnętrznych i do pomiaru głębokości, pod warunkiem że ma głębokościomierz. Występuje w kilku rodzajach:
Suwmiarka warsztatowa, głębokościomierz, suwmiarka traserska z jedną szczęką krótsza lub z wymiennym rysikiem do trasowania, suwmiarka do pomiaru spoin w spawalnictwie, suwmiarka specjalna do tarcz hamulcowych i do bębnów hamulcowych, suwmiarka trójpunktowa. Generalnie w wszystkich wcześniej wymienionych wykorzystana jest skala noniusza podstawowa i dokładna. Do tego trzeba jeszcze dodać że suwmiarki z noniuszem analogowym występują w wersji pomiarowej z dokładnością do 0,05 mm (to te najbardziej popularne) i z dokładnością do 0,02 mm.

 


Występują jeszcze suwmiarki zegarowe z tarczą zegarową z dokładnością pomiaru od 0,02mm do 0,01 mm i suwmiarki z odczytem elektronicznym z dokładnością do 0,01mm.

Suwmiarka składa się z dwóch zasadniczych części: stałej z podziałką milimetrową na dole i niekiedy calową na górze. I ruchomej, z naniesioną podziałką specjalną, dokładną.

Aby dokonać pomiaru musieć pochwycić suwmiarkę (przykład dla praworęcznych) prawą ręką za część nieruchomą a kciuk położyć na dźwigni zacisku ustalającego położenie przesuwnej szczęki.
Następnie mierzony element umieszczamy pomiędzy szczęki pomiarowe, dociskamy kciukiem. Wymiar odczytujemy na noniuszu suwmiarki. Pełny wymiar milimetrowy odczytujemy na skali stałej a wymiar dokładny ( po przecinku) na skali dokładnej. Wymiar dokładny to ten, w którym linie noniusza dokładnego łączą się z kreską noniusza stałego.

Suwmiarki zegarowe mają listwę zębatą na prowadnicy i czujnik zegarowy zazębiający się z zębatką listwy. Przesuwając ruchomą szczęką przesuwamy jednocześnie zegar i analogicznie jak w wypadku noniusza dokładny wymiar odczytujemy z skali zegara, a milimetrowy ze skali stałej suwmiarki.
Odczyt pomiaru: główna skala wskazuje pełną liczbę milimetrów, zaś czujnik zegarowy wskazuje setne części milimetra.

Takiego pomiaru mogą dokonać tylko jednostki z dobrym wzrokiem, jeżeli plusy lub minusy to, jedynym wyjściem jest suwmiarka elektroniczna.
Suwmiarki elektroniczne (  https://domtechniczny24.pl/suwmiarki-elektroniczne.html )można podzielić na:
Tanie chińskie, które za każdym razem podają inny wymiar, lub po krótkim okresie użytkowania tak zaczną robić. Są trafnym rozwiązaniem do warsztatu gdzie nie musimy dokonywać ścisłych pomiarów, a dokładność 0,1 nam wystarcza
Przyzwoite markowe z świadectwem jakości lub świadectwem kalibracji. Cena w znacznym stopniu większa ale mamy pewność powtarzalności wymiarów.
Źródłem zasilania suwmiarki jest bateria, jeżeli jest ona wyczerpana to odczyty będą różne. Z tego powodu przed pomiarem trzeba dokonać kilkukrotnego pomiaru tego samego detalu jeżeli odczyty są identyczne to można spokojnie dokonywć pomiarów. Jeżeli różne to na początku wymieniamy baterię, jeżeli to nie pomoże to należy wysłać do serwisu.
I na koniec kwestia temperatury pracy i wilgotności. Elektronikę użytkujemy w temperaturze 15 - 25 stopni na plusie i niewielkiej wilgotności, pamiętajmy by nie wnośic jej z pomieszczeń chłodnych do ciepłych o dużej wilgotności. Skroplona para może uszkodzić część elektroniczną.
To tyle pozdrawiam i życzę poprawnych pomiarów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Witam.
Rozszerzamy ofertę szczotek drucianych. Wszystkie szczotki są wykonywane w u nas w kraju, toteż wspieramy polską produkcję jak możemy. Szczotki druciane są robione w zakładzie we Wronkach posiadającym prywatne laboratorium pomiarowo badawcze posiadające akredytację PCA. Wtrącę, że akredytacja obejmuje wyroby gotowe - szczotki i wyciory oraz materiały do ich produkcji.
Takie laboratorium umożliwia weryfikowanie szczotek przed pakowaniem, nie jest to sprawdzanie wyrywkowe wprost przeciwnie, każda szczotka jest sprawdzana na urządzeniach obrotowych. Czyli mamy gwarancję, że nie rozlecą się one podczas roboty.
Szczotki druciane poszerzamy o nowe wymiary i nowe materiały: szczotki z drutu nierdzewnego i drutu mosiężnego.

Jak pracować szczotką?
Problem prosty ale patrząc na pracowników, którzy myślą, że im silniej przycisną tym szybciej coś zrobią jest błędne. A dlaczego ?
Patrząc na drut zauważamy że jego boczna powierzchnia jest gładka na całym obwodzie a tylko na końcu ma ostre krawędzie powstałe w trakcie cięcia drutu. I tu mamy odpowiedź: powinno się tak pracować szczotką aby ostre końcówki wykonywały pracę . Czyli jeżeli mocno dociśniemy, druty się zaginą i będą tarły gładką powierzchnią. W wypadku wszystkich szczotek Szczotpolu, druty są falowane i ta boczna praca jest bardziej efektywna, ale mimo to zaleca się pracę taką jak opisałem powyżej. Rozwiązaniem jest zastosowanie drutu splatanego. Szczotka druciana z drutem splatanym ma nieustannie część drutów skierowanych pod włos, jest bardzo sztywna ale nadzwyczaj efektywna w pracy i trwała.

Na koniec jeszcze 3 ważne sprawy: BHP, szybkości obrotowe i moc szlifierek i wiertarek.
Co do ochrony oczu i rąk to nikogo nie trzeba przekonywać. Dostępne aktualnie okulary ochronne z poliwęglanu zajebiście ochronią nam oczy przed cząstkami rdzy i ewentualnymi ułamanymi drucikami. Wybór jest ogromny: czarne, żółte, lansiarskie i inne a ceny śmiesznie niskie.
Prędkość obrotowa będzie istotna w wypadku maszyn nietypowych : szlifiernie, szlifierki stołowe i maszyny produkcyjne. Tu sprawdzamy prędkość i nie ma problemu. W wypadku szlifierek kątowych o średnicy tarczy 125 zaleca się stosowanie niższych obrotów. Powód jest prosty takie szlifierki mają obroty rzędu 11 tysięcy, proszę sobie wyobrazić jaka to jest prędkość. I tu uwaga, nie używajcie chińskich tanich szczotek. Wiele razy przychodzili do naszego sklepu użytkownicy z powbijanymi w ręce i twarz drucikami z rozpadającej się szczotki made in nie wiadomo co.
Szczotki z Szczotpolu są może kosztowne ale mamy najwyższą gwarancję jakości. I tyle w temacie
Na koniec moc szlifierek. Pamiętajcie, że szczotka swoje waży i nie można na szlifierkę o tarczy 125 mm wkręcać szczotki 125mm! Zawsze mniejszą. W innym przypadku można ją uszkodzić.

Szczotka pędzelkowa z drutu mosiężnego


Czyli jak mamy szczotkę garnkową to rekomenduję maksymalnie średnicę 75 mm, chyba że mamy szlifierkę o mocy 1400 Watów to ewentualnie 100 mm.

To tyle z mojej strony. Pozdrawiam i życzę udanych wakacji. 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Popularność stali nierdzewnych
Trudno nie zaobserwować, że stale nierdzewne mają już od jakiegoś czasu przeważającą pozycję, jako tworzywo do wytwarzania urządzeń w przemyśle spożywczym, i dekoracyjnym. Materiał ten, choć drogi w porównaniu z stalą konstrukcyjną, dominuje a to na skutek odporności na korozję. Stale te cały czas zachowują satynową lub wypolerowaną powierzchnię bez względu od warunków atmosferycznych, kontaktu z wysoce korozyjnymi artykułami spożywczymi, detergentami. Design nie jest rzecz jasna jedyną zaletą, najistotniejsza to brak zanieczyszczeń, jakie mogłyby się przedostać do produkowanego pożywienia, skazić go lub odmienić jego właściwości, smak, kolor. Producenci wina wiedzą, że moszcz nie powinien mieć kontaktu z stalą, bo żelazo przejdzie do soku i w późniejszym czasie może doprowadzić do jego zepsucia. Podobnie dzieje się z innymi produktami spożywczymi, kapusta kiszona, soki, piwa, mięsa, pulpy warzywne i przetwory mleczne. Cechy antykorozyjne są w tych stalach stałe biorąc pod uwagę obróbkę termiczną, czyli gotowanie, smażenie lub zamrażanie. W związku z tym nie potrzebują dodatkowych powłok ochronnych. I są na dłuższą metę tańsze w eksploatacji. Pojawiają się oprócz elementów złącznych jak śruby czy nakrętki, również armatura instalacyjna z stali nierdzewnej:

https://domtechniczny24.pl/armatura-instalacyjna-nierdzewna.html


Dzieje się tak, albowiem chrom znajdujący się w stali tworzy ochronną warstwę tlenku na nawierzchni. Tlenki tworzą się, jeżeli tylko jest dostęp tlenu. Najciekawsze jest to, że jeżeli zlikwidujemy warstwę tlenku na przykład w czasie mycia lub szorowania to taka warstwa mając kontakt z wszechobecnym tlenem zaraz się odbuduje. Inaczej możemy powiedzieć, że sama się regeneruje. Gorzej jest w trakcie obróbki ściernej lub cięcia. Istnieje wtedy zagrożenie przedostania się np. siarki z artykułów ściernych na powierzchnię stali i to może spowodować korozję. Ważne jest, więc stosowanie tylko narzędzi ściernych lub spawalniczych przystosowanych do odróbki stali INOX.
Stale nierdzewne są nieco trudniejsze w obróbce niż stale konstrukcyjne. Z reguły wiercenie, cięcie i obróbka powierzchni przysparza więcej problemów, ale o tym napiszę innym razem.