Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

NOWA PRZECINARKA ELEKTRYCZNA RUBI® DV-200-1000

RUBI® rozszerza swoją gamę przecinarek elektrycznych o nową przecinarkę o wysokiej dokładności.
Mając na względzie kierunek rozwoju płytek ceramicznych na świecie, RUBI® wprowadza nową przecinarkę DV-200/1000 - nową konstrukcję przeznaczoną do cięcia prostego i ukosowania płytek ceramicznych o wysokiej twardości.

 Przecinarka o długości cięcia 106 cm wyróżnia się sztywnością i wysoką dokładnością cięcia, także pod kątem. Umożliwia to tarcza o średnicy 200 mm - idealna do ukosowania lub wykonywania cokołów.

 Podobnie jak inne modele przecinarek o wysokich parametrach, DV-200/1000 wyposażony jest w głowicę przesuwną na łożyskach wzdłuż prowadnicy o specjalnie zaprojektowanej geometrii. Korpus przecinarki posiada wyjmowalne blaty stołu oraz system dekantacji wody zmniejszający rozbryzg.

 

Silnik o mocy 1,5 KM można przechylać dla wykonywania cięć ukośnych. Podobnie jak dla pozostałych przecinarek RUBI®, model DV objęty jest dwuletnią międzynarodową gwarancją i wsparciem sieci punktów serwisowych.

https://domtechniczny24.pl/rubi-przecinarka-do-glazury-dv200-230v-50hz.html

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Witam
Elektryczna przecinarka do glazury to urządzenie do cięcia na mokro z silnikiem ulokowanym pod stołem lub nad stołem.
  Te pierwsze maszyny są przeważnie lekkie z małymi blatami. Bez trudu sie je transportuje i przewozi. System chłodzenia w tych maszynkach bazuje na napełnieniu wodą miski umieszczonej pod stołem. Z chwilą uruchomienia tarcza jest zagłębiona w wodzie i obracając się ochładza sie i równocześnie płucze. Przypadłością tego rozwiązania jest wylewanie sie wody, która w trakcie obrotu tarczy diamentowej spłynie na stół. Dzieje się tak, dlatego że w tych przecinarkach pojemniki na wodę są zawsze mniejsze od stołu. Drugą ich wadą jest mniejsza precyzja cięcia. Trzeba nabrać praktyki, aby równo prowadzić płytkę.


  Przecinarki do glazury z dolnym silnikiem są o wiele tańsza od modeli z górnym silnikiem i z tego względu są częściej kupowane.
Jedną z takich maszyn jest przecinarka do glazury DED 7701. Przeznaczona do prac domowych lub profesjonalnych o średnim natężeniu pracy. Moc silnika 450 wat, napędza tarczę diamentową o średnicy 180 mm. Klasa wodoszczelności pozwala bez obaw pracować z wodą. Uchylny stół pozwala na ukosowanie płytek. W przypadku cięcia gresu trzeba we własnym zakresie wymienić tarczę, bo ta dostarczona z maszyną ma zastosowanie jedynie do zwykłych fliz.


  Przecinarki z silnikiem umieszczonym nad stołem są przeznaczone do prac profesjonalnych. Zależnie od długości stołu można ciąć płytki metrowe, i dłuższe ( modele DED 7824, Rubi DS-250-1300). Chłodzenie wodą wygląda podobnie jak na frezarkach czy tokarkach. Pompa umieszczona w zagłębieniu znajdującym sie pod stołem, pompuje wodę do dyszy umieszczonej nad tarczą. Taki system chłodzenia jest najefektywniejszy.
  Prowadnica, na której znajduje się głowica z silnikiem i z tarczą jest uchylna. Można, więc ukosować. Profesjonalne maszyny maja najczęściej solidne silniki, dobrej jakości pompy, i bardzo dobrze dopasowany układ prowadnica rolki. Umożliwia to długą i bezproblemową pracę.

 


   Przecinarka do płytek Dedra DED 7827 jest dobrym wyborem dla osób ceniących jakośc i zwracających uwagę na cenę. Posiada sztywną ramę i dobrze dopasowaną prowadnicę. Silnik o mocy 800 wat pozwala na cięcie wszystkich płytek do grubości 1 milimetra. Na aluminiowym stole zmieszczą się płytki do długości 650 mm. Przecinarka ma możliwość przecinania pod kątem dzięki przykładnicy kątowej i ukosowania po obróceniu silnika z prowadnićą. Tak jak wszystkie maszyny Dedra ma tarczę do płytek szkliwionych. Jeżeli w planach jest cięcie gresu to trzeba samemu dokupić odpowiednią tarczę. Zaletą tej maszyny jest niewątpliwie cena, do jakości.

 

 

     Inna maszyna warta opisania to w pełni profesjonalna przecinarka do płytek DC-250. Przeznaczona do cięcia gresu porcelanowego, fliz i innych materiałów budowlanych. Bardzo wydajna z silnikiem 1,1kW z wyłącznikiem termicznym. Posiada stół z składanymi nogami do łatwiejszego transportu. Wszelkie pod kątem ułatwiają: precyzyjna przykładnica i listwa z podziałką umieszczona na stole. Silnik z głowicą umieszczony jest na szczelnych łożyskach i bez zarzutu współpracuje z prowadnicą, którą można pochylić do ukosowania.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Tokarka Bernardo zakupiona 5-4 lata temu trochę posłużyła. Jak dodtąd działa bez zarzutu. Ma kilka felerów, ale jak wszystkie maszyny tej klasy trzeba się nauczyć je obsługiwać. 

Kieł tokarski z wymienny z różnymi rodzajami stożków

 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W miesiącu sierpniu Rubi ma zamysł wprowadzić nową przecinarkę elektryczną do bardzo twardych płytek o sporej precyzji cięcia. Ceny do tej pory nie znamy, podejrzewam że pierwsze informację będą dostępne na początku przyszłego miesiąca. A oto co piszą spece od marketingu na temat DC 250-1200:


Odpowiadając na warunki rozwoju materiałów ceramicznych na rynkach światowych, RUBI® wdraża właśnie do swojej oferty nową przecinarkę do glazury elektryczną DC-250-1200, którą zaplanowano w głównej mierze pod kątem zabezpieczenia precyzji cięcia i sztywności ramy.

W porównaniu do modeli DW, długość cięcia w DC została wydłużona do 120 cm, a głowica tnąca nowatorskiej konstrukcji przesuwa się na łożyskach wzdłuż prowadnicy o absolutnie zmodernizowanej geometrii. Pozwala to uzyskiwać wysoką dokładność nawet przy cięciach pod kątem najtwardszych materiałów ceramicznych, gresu, gresu szkliwionego i innych.

 

Obok nowej osłony tarczy powinno się wyróżnić nowy, szerszy korpus umożliwiający komfortowe cięcie płyt wielkoformatowych. Wanna przykryta jest zdejmowalnymi blatami stołu nowej konstrukcji i posiada element dekantacji wody zmniejszający jej rozbryzg. Przymiar czołowy oraz przestawny przymiar kątowy umożliwiają na dokonywanie precyzyjnych cięć seryjnych oraz po przekątnej.


Napęd główny maszyny ma moc 1,5 KM z przechylnym silnikiem umożliwiającym cięcie pod kątem oraz cięcia wgłębne. Zgodnie ze standardami RUBI®, maszyna DC objęta jest 2.letnią gwarancją w międzynarodowej sieci serwisu posprzedażnego RUBI®.

Ponoć dostępny od początku sierpnia 2013 roku.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Witam
     Rzeczowa firma z Polski. Maszyny do płytek to podstawa dla glazurnika, szczególnie współcześnie, polscy konsumenci są niezwykle wymagający, czasami do przesady. A prawdopodobnie powinienem nabazgrać w dominującej wielkości do przesady, patrzą na płytki pod kątem grafiki komputerowej. Jak coś nie gra o milimetr to od razu monstrualne halo i nie chcą wynagradzać, tak jak gdyby zależało od tego ich byt i zdrowie. To nienormalne, ale cóż z interesantami się nie polemizuje, bo delikwent nasz pan na zamku. Jak na przykład glazurnik ma do położenia nieco kosztownej glazury, to ważna sprawa, aby było całość prosto pocięte. Chińskie tanie maszynki do płytek w większości tną po łuku, i jest jeszcze dylemat z odległością kółka przy przecinaniu od płytki. Nie ulega wątpliwości podczas gdy się rurki ugną to energia docisku jest mniejsza i nóż się ślizga i nie tnie. Pomino tego, dodatkowa sprawa to Chinole jak sprzedają kółko o numerze 16 mm to takie kółko przenigdy nie ma całkowitego rozmiaru. Może mieć 15mm z hakiem, i już brakuje 1 mm. 

     Walmer sprzedaje kółka 16mm i one mają 16 mm pasują do maszynek MGŁ, MGŁN i MG. Nie mówiąc o tym w maszynkach MGŁR gdzie można zakładać noże 8 mm, 10mm i 12mm, mamy możliwość ustawienia poilożenia noża, dokładnie jak przystało na fachowe maszynki do płytek. Tu nie odstają od takich marek jak Rubi czy Kaufmann Topline ( topline 630, topline 720, topline 920, topline 1250)
Następna kwestia to prowadnice i uchylne gumowane podstawy, ogół jak należy, a i jeszcze te wzmocnienia pod linią przecinania, tak jak w profesjonalnych to twardy teownik, a nie bubel wytłoczenie z blachy.
Prowadnice w droższych modelach, (ale nie drogich) są na łożyskach, podstawy z grubej blachy metalowej, zresztą czuć to przy masie maszynek, są ciężkie jak cholera. Takie polskie gniotsa nie łamiotsa.
     Większa część rodaków stęka na recesję, ale jak ten kryzys ( fałszywy, ale to kwestia na wiele godzin ) pokonać w kraju jak nie wspieramy rodzimych firm? Szczyptę patryjotyzmu rodacy. Hasło dobre…bo…z.ukochanej-polski działa jak coś jest w rzeczy samej dobre, a maszynki do płytek Walmer są takie.