Witam

Bardzo mi miło przedstawić państwu POLSKĄ firmę zajmującą się projektowaniem i produkcją kasetek, sejfów i kas pancernych, oraz szaf na broń.

https://domtechniczny24.pl/zamki-klamki-k%C5%82%C3%B3dki.html

Firma ta to: Metalkas Sp. z o.o.

Jest to to w pełni polska, rodzinna firma nawiązująca w swej działalności do najlepszych tradycji rodzimego rzemiosła, w której 100% kapitału jest rodzinnym kapitałem, którym zawiaduje już trzecie pokolenie. Początki działalności firmy sięgają 1957 roku, kiedy to ojciec i dziadek obecnych właścicieli rozpoczął własną działalność gospodarczą, bazującą na wytwarzaniu róznych wyrobów z metalu. w 1963 roku rozpoczęto produkcję kasetek metalowych z pojedynczym i podwójnym dnem, których produkcja po szeregu modyfikacji trwa do dzisiaj.

Burzliwy rozwój rozpoczoł się w latach 90 tych, który w efekcie doprowadził do zmian jej struktury własnościowej - powstanie w 2002 roku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz przeniesienie w 2005 roku firmy do nowych pomieszczeń produkcyjno-biurowych, zlokalizowanych w Bydgoszczy przy ul. Deszczowej 63. Aktualnie łączna zabudowana powierzchnia firmy wynosi ponad 14000 m2. Łączna powierzchnia gruntów należących do Metalkas Sp. z o.o. to ok. 30000 m2.

Nieustanny rozwój firmy to inwestowanie w nowoczesny park maszynowy, rozbudowa istniejących i budowa nowych pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych, rozszerzanie gamy oferowanych produktów, a także wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych i systematyczna dbałość o wzrost poziomu jakości wyrobów.

  

Te wszystkie działania przyniosły efekt w postaci uzyskania przez spółkę w 2004 roku Certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością, spełniającego wymagania PN-EN ISO 9001:2009. Na wyroby, które muszą posiadać potwierdzenie odpowiedniej odporności, posiadamy cały szereg Certyfikatów Zgodności wydanych przez IMP w Warszawie, niemiecki VdS i TUV.

Uzyskanie przez Spółkę Certyfikatu Natowskiego Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej, a także uzyskanie na Międzynarodowych Wystawach Zabezpieczeń SECUREX 2005, SECUREX 2006, SECUREX 2008 - Złotych Medali MTP, odpowiednio za sejfy gabinetowe z grupy LASER LINE, szafę transferową w klasie zabezpieczenia D-IV, sejf jubilerski, a także posiadanie atestów higienicznych na metalowe szafy ubraniowe (BHP) i regały metalowe - potwierdzają możliwości Spółki w szerokim zakresie.

Ciągły rozwój firmy to również pozyskiwanie coraz szerszego grona odbiorców, do których oprócz klientów indywidualnych i instytucji, należą supermarkety budowlane, hipermarkety spożywcze oraz Cash & Carry, a także odbiorcy z takich krajów jak: Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Francja, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Bułgaria, Grecja, Turcja, Szwajcaria, Chorwacja, Holandia, Finlandia, Belgia, Szwecja, Islandia, Dania (w tym duże sieci handlowe). Posiadamy także Oddziały i Salony sprzedaży w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Białymstoku, Szczecinie i w Bydgoszczy, na terenie Czech działa nasza spółka pn. METALKAS s.r.o., a w Niemczech nowo otwarta spółka Metalkas GmbH.

Tak szerokie grono odbiorców świadczy o tym, że oferowane przez Metalkas Sp. z o.o. wyroby spełniają wysokie wymogi jakościowe, a terminowość i kompletność dostaw jest tego uzupełnieniem. Oferowane przez nas wyroby cieszą się zainteresowaniem odbiorców, a doświadczona kadra techniczna i produkcyjna umożliwia zaprojektowanie i wykonanie wyrobów zgodnych z życzeniami klientów, natomiast handlowcy poprzez swoje codzienne działania starają się sprostać oczekiwaniom klientów w tym zakresie. Dynamiczny rozwój firmy zauważony został przez dziennik "Puls Biznesu", który przyznał Spółce w latach 2006 i 2007 tytuł "Gazele Biznesu", potwierdzając tym samym przynależność firmy do elitarnego grona "Gazel Biznesu", grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

Chcąc podtrzymać tradycje rozwoju firmy w kolejnych latach podejmujemy dalsze decyzje inwestycyjne zmierzające do stosowania nowoczesnych technik i technologii wytwarzania, a tym samym wprowadzania na rynek kolejnych nowoczesnych produktów, znajdujących szerokie zastosowanie u naszych klientów. Do naszej koncepcji sukcesu, absolutnie decydującym czynnikiem jest właściwe rozpoznanie wymagań i potrzeb rynku. W ten sposób możemy precyzyjnie i optymalnie reagować na życzenia naszych klientów odnośnie produktu, wypracować specjalne rozwiązania i koncepcje produkcyjne.

Celem naszym jest utrzymanie wysokiej jakości wyrobów, dlatego też w praktyce stosujemy nowoczesne techniki wytwarzania i zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych pracowników, gwarantujących wysoki poziom oferowanych wyrobów i usług.

Tak napisał: Tadeusz Grzenia Prezes Zarządu

Historia i Powstanie firmy Knipex
W roku 1882 w miejscowości Cronenberg Carl Gustav Putsch wraz z czeladnikiem i dwoma terminatorami zakłada kuźnię produkującą szczypce.


W piwnicy jego domu mieszkalnego kują ręcznie obcęgi do gwoździ i do podkuwania koni.
W 1990 roku Carl Gustav Putsch kupuje pierwszy młot spadowy. Praca młota jest przyczyną drgań całego budynku.
Na sąsiadującej działce zbudowana zostaje oddzielna kuźnia – naczynia kuchenne są teraz bezpieczne i nic już nie zakłóca miru domowego.
1914


Załoga rozrasta się do siedmiu pracowników.
1922
Po śmierci ojca zarządzanie zakładem przejmuje Carl Putsch.


1927
27 pracowników produkuje 7000 szczypiec tygodniowo.


1942
Carl Putsch tworzy markę „KNIPEX” i rejestruje ją.


1954
Wnuk założyciela firmy, Karl Putsch, przejmuje zarząd nad przedsiębiorstwem.
Rozszerza ofertę produktów i unowocześnia procesy produkcji.
Karl i jego żona Ilse, która działa w przedsiębiorstwie od 1951 roku, rozwijają przedsiębiorstwo, aż osiąga ono pozycję lidera branży w Europie.
1973
Na rynek wchodzi „Aligator”: nowatorski klucz nastawny z samozaciskającą się szczęką przeznaczony do rur i nakrętek.
Ściskanie uchwytów przy obsłudze nie jest już konieczne.

1982
Sto lat po założeniu firma zatrudnia 390 pracowników.
1984
KNIPEX opracowuje klucz nastawny do rur „Cobra”: narzędzie, które za naciśnięciem jednego przycisku można szybko i precyzyjnie ustawić.
1988
Na rynek wchodzą kompaktowe szczypce tnące „Cobolt”: ich zmyślnie zaprojektowana przekładnia zwiększa siłę dłoni użytkownika nawet 20-krotnie.

Tekst ze strony http://domtechniczny24.wixsite.com/blog-poradnik


1991
Firma Rennsteig-Werkzeuge z Turyngii staje się częścią grupy Knipex.
Asortyment produktów służących do przecinania, ściągania izolacji i zaciskania zostaje znacznie rozszerzony.
1994
Opracowany zostaje „klucz szczypcowy”: całkowicie nowatorskie narzędzie z równoległymi szczękami do delikatnego chwytania także gładkich powierzchni.

1996
Ralf Putsch, który rozpoczął działalność w przedsiębiorstwie w 1987 roku, przejmuje zarząd nad firmą. Eksport zostaje znacznie zwiększony.
Założone zostają oddziały handlowe w USA, Rosji i Chinach.
2005
KNIPEX otrzymuje nagrodę gospodarczą miasta Wuppertal „Przedsiębiorstwo Roku”.
Oprócz siły innowacji i rozwoju, przyznające nagrodę jury doceniło także zaangażowanie firmy KNIPEX w miejscu prowadzenia działalności, jak i poza nim.
2010
Podstawą przyszłych działań firmy KNIPEX są wyznawane w niej idee.
Działanie z poszanowaniem zasady zrównoważonego rozwoju i zorientowanie na wartości to obok wysokiej jakości, innowacyjności i wydajności główne filary przedsiębiorstwa
2012
Firma KNIPEX może uważać rok 2011 za najbardziej udany w swojej historii.
Grupa KNIPEX zatrudnia obecnie ponad 1300 pracowników.
Powstaje filia firmy w Dubaju.
Na Międzynarodowych Targach Wyrobów Metalowych w Kolonii firma prezentuje mnóstwo ważnych innowacji.

Nie ma chyba człowieka, który by nie słyszał o nożach Victorinox. Facet zapytany, co powinien posiadać w kieszeni, chodzi o taki niezbędnik, za każdym razem na pierwszym miejscu wylicza kozik. Szkoda, że nasz ojczysty producent nożyków Gerlach zniknął z mapy. Wracając do tematu noży Victorinox to kojarzą się nam z niezawodnymi, najwyższej, jakości składanymi nożami z charakterystycznymi czerwonymi okładzinami i identyfikatorem krzyża. Historia produkcji tych niezwykłych noży rozpoczęła się od produkcji noża dla szwajcarskiej armii. Miało to miejsce w latach 1891-1900, pierwsze partie to około 15000 sztuk. Carl Elsener zaprojektował pierwszy wzór Soldier 1890. Miał on 4 części, okładziny drewniane. Ciekawostką może być fakt, że w rocznicę powstania firmy Victorinox, została wypuszczona linia nożyków - repliki modelu z 1890 z okładzinami z hebanu.


W następnych latach wprowadzano nowe zmiany. Pierwsze to podmienianie drewnianych okładzin, okładzinami z czerwonego tworzywa i odmieniono kształt ostrza na clip point. W latach 1951 powrócono do dawnego kształtu głowni i zastosowano po raz pierwszy stal nierdzewną. Oraz dodano oczko przez, które żołnierze nawlekali sznur i powstawał pion. Taki pion był wykorzystywany do obliczania odległości przy oddawaniu strzałów granatami nasadzanymi na karabiny Fass. W tym samym okresie zaczęto zmieniać materiał okładzin.

 


Nową dosyć istotną rewolucję w kształcie scyzoryka, a przypominam, że cały czas robiono je na potrzeby armii, Podjęto w latach 60-tych. Zamieniono okładziny na aluminiowe fakturowane, przekuto kształt śrubokręta dodając wgłębienie umożliwiające otwieranie butelek. Metamorfozie uległa również górna część otwieracza do puszek dorobiono tam połowę mniejszy od głównego śrubokręt. Scyzoryki Victorinox dla armii robiono do lat siedemdziesiątych, po tym roku, dlatego że nie było zapotrzebowania z strony armii, koziki z znacznikami, jakości dla wojska przestały być produkowane. Produkowano cały czas modele Wenger z różnymi wariantami aluminiowych okładzin. W kolejnych latach rozpoczęła się produkcja noży domowych. Marka Victorinox była na tyle popularna i rozpoznawalna, że ciągle spływały zamówienia. Kolejne lata to kosmetyczne transformacje okładzin w koziku, dodanie herbu z czerwonym krzyżem.
W latach 80-90 firma Victorinox oprócz noży kuchennych i nożyków, produkuje zegarki i torby podróżne. Kolejne lata to wprowadzanie na rynek powiększonych wariantów nożyków o wiele dodatkowych narzędzi.